Reiki Kliinik

Töötervishoiualased massaazid tõstavad töötajate töövõimekust

Written By: Reiki Kliinik - juuni• 20•17

Töötervishoiuarsti poolt massaazi suunatud inimestel on tavaliselt töökohast sõltuvalt probleemid alaselja, kaela ja õlavöötmes, mis on tingitud valest töökoha seadistamisest. raskematel juhtudel võib probleem anda tunda kuni sõrmeotsteni välja, kuid võib tekitada ka käte suremist nii töö ajal kui ka öösel uneajal. Kui töötajal näiteks on juba lõunaks selja ja kaela osas pinged sellised, et peavalu aistingud on tekkinud siis tuleks enda töötegemise asendid üle vaadata ja korrektuurid teha. Tihtipeale aga sellest üksi jääb väheks. Kui lihaspinged kogu selja osas ei tahagi enam taanduda, siis tuleb massaazist abi saada kuna pinges inimene ise ei suuda endaga enam väga midagi teha.

Reiki Kliinik pakub ettevõtete töötajatele spetsiaalset massaazi töötervishoiualase taastamise põhimõttest lähtudes. Selja, kaela ja õlavööde on põhilised probleemsed piirkonnad, mis ebaõigetest tööasenditest annavad kõige rohkem tunda. Massaazidele lisaks räägime lahti põhitõed, kuidas peab tööasend kontorilaua taga seadistatud olema, et oleks tagatud töötajate füüsiline ja vaimne heaolu ning säiliks võimalikult efektiivne töö tegemine. Töötajate tervise eest vastutab ettevõtte juhatus ja juhtide kohus on töötervishoiuarsti ettekirjutustele vastavalt korraldada töötajatele vajadusel tervist taastavaid raviprotseduure.

Massaazi teeb ja konsulteerib töötervishoiu, tööohutuse ja üldist tervist puudutavatel teemadel Reiki Kliiniku asutaja dr. Toomas Piik. Toomas on 17-aastase töökeskkonna- ja keskkonnajuhtimisalase kogemusega ning 22-aastase massaazistaaziga. Toomas töötas 10 aastat riigitulundusettevõttes, mis taotles kvaliteedi-, keskkonnajuhtimise ja töökeskkonnaalaseid ISO sertifikaate, millest tema osa oli luua ja juhtida vastavusse viimist ettevõttes just töökeskkonna ja tööohutuse alal. Ettevõtte ca 1500-le inimesele oli vaja luua töökeskkonda hõlmav süsteem,  rakendada see töösse, juhendada ja aidata inimesi seda toimivaks luua iga töötaja jaoks. Tööd kroonis edu ja sertifikaatide üleandmisega tunnistati ettevõte vastavuses olemist.

Toomasel on põhjalikud teadmised ja kogemused taastusravist, kiropraktikast, erinevatest energiaravidest ja mitmetest tervist taastavatest teadvusepõhistest ja psühholoogilistest meetoditest. Kõige olulisemaks peab ta hiinlaste mõtet elust, et meil kõigil on ööpäevas 24 tundi, millest 8 tundi on tööks, 8 tantsimiseks ja 8 magamiseks. Tantsimise all peetakse silmas õnnelikku aega enda jaoks, kus tuleb tegeleda meeldivate asjadega. Magamise ajal aga keha korrastab ennast möödunud päeva pingetest ja taastab meie organismi kõige paremini. Seega puhkus on oluline ja seda tuleb endale võtta, selleks, et püsida tervena nii vaimselt kui füüsiliselt. Massaaz aga aitab lihaseid pingest vabastada, kehavedelikke paremini liikuma saada ja seeläbi taastatakse nii keha kui ka vaimu. Töö on elu üks olulistest osadest ja seda tuleb teha nii, et tervis oleks jätkuvalt parimas võimalikus olekus.

Olge hoolivad enda suhtes ning teie elujõulisus ja töövõimekus on püsivalt kõrge ka tulevikus!

Toomas Piik

toomas@reiki-kliinik.ee

Telefon 5156654

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. Both comments and pings are currently closed.