Reiki Kliinik

Atlase taastamine

Written By: Reiki Kliinik - dets• 16•18

St. Peterburi meditsiinikeskuse arstid võtavad vastu Reiki Kliinikus 22. 24. ja 25. detsembril. Vastuvõtule saab registreeruda tel. 5156654 või kirjutada toomas@reiki-kliinik.ee 

Atlase taastamise hind detsembris on 315€ (tavahind 400€)

NB! Järgmised vastuvõtud alates 2019 jaanuaris. Eelregistreerumine on vajalik, ajad täituvad väga kiiresti. Ühendust palun võtta meilitsi toomaspiik9@gmail.com või toomas@reiki-kliinik.ee

Allpool toodud tõlgitud materjalid on pärit St. Peterburis asuvast meditsiinikeskusest „Atlant“ ja internetist.

Eestikeelsete subtiitritega video: http://atlasprof.info/upload/video/atlasprof-atlant_vpa_est.mp4

Šveitslane Rene-Claudius Schümperli unistas sirgest rühist ja terve olemisest. Ta ei teadnud, mis on tema kannatuste põhjustajaks. Nii nagu paljusid teisigi ei suutnud teda aidata ametlik meditsiin, osteopaatia ja mistahes muud korrektsioonitehnikad.

Püüdes ennast ja teisi aidata, hakkas ta kahtlustama, et praktiliselt iga inimese tervisehädade ja kannatuste põhjustajaks on viltu asetsev atlaslüli. Ta avastas, et inimesi, kellel see lüli õiges asendis oleks, praktiliselt ei leidu. Teisi aidates sai ta oma kahtlustele kinnitust juurde. Iseendaga erinevaid katseid läbi viies töötas Rene-Claudius Schümperli välja meetodi mis aitas atlaslüli stabiilsel asendil taastuda. See oli läbimurdeline tehnoloogia!
Teiste koolkondade tehnikad võimaldavad korrigeerida vaid kerget nihkumist, mille suurust saab mõõta vaid kümnendikmillimeetrites.  Tegelikkuses aga on atlas paljudel juhtudel väga selgelt väljendunud nihkes. Siit tulevad ka koolkondadevahelised vaatelised erinevused, mis sageli lähtuvad vale-ettekujutusest, et atlaslüli saab liikuda vaid väga vähe ning seetõttu on täielikku taastumist võimatu saavutada.  Vastupidi – Schümperli meetod suudab tagada pehme ja täieliku atlaslüli algse asendi taastumise.

Kui atlaslüli on nihkunud, tekitab see pideva surve seljaajule; kolju- ja aju närvidele, erinevatele arteritele ja veenidele jne. See omakorda põhjustab ahelreaktsioonina paljusid füüsilisi ebameeldivusi, -probleeme ja haiguseid.  Atlas on kaelalüli, mille ülesandeks on koljut hoida. Temast sõltub inimese rüht, tasakaal ning kogu selgroo liikuvus. Paigast nihkunud atlas võib põhjustada väga tõsiseid rühihäireid.
Tagajärjed: erinevad ebameeldivad aistingud, haigused (peavalu, migreen, kaelavalu, kõverkaelsus, valuaistingud seljas, selgroodiski song, skolioos, seljanärvide kahjustused, viltu asetsev vaagen, puusa- ja põlveliigeste kahjustused, meniski kahjustused, erinev jalgade pikkus jne.
Saksakeelne, ingliskeelsete tiitritega varustatud 50-minutiline video:
https://www.youtube.com/watch?v=bVUfOq0nNuk

Taastusprogramm „Atlas“

Programmi nimevalik ei ole juhuslik. Olles kõige väiksem selgroolüli, „kannab ta enda õlgadel“ pead, mis on temast 300 korda raskem.  Täpselt nii hoidis vana kreeka mütoloogiast tuntud titaan Atlas oma õlgadel tervet Taevavõlvi. Selle titaani auks nimetataksegi selgroo esimest kaela piirkonnas asuvat lüli atlaslüliks.
Atlase roll inimese tugiliikumisaparaadis on hindamatu ja tema üldine funktsionaalne koormus ja tähtsus on veelgi hindamatum.

Atlase pealmine pind ühendub kolju kuklaluuga ning moodustab unikaalse esimese selgroolüli liigespinna. Alumine pind ühendub teise selgroolüliga – axisega ning moodustub selgroolüli teise liigespinna. Tänu nendele kahele liigesele saame me pöörata pead, -noogutada ning- kõrvale kallutada. Need liigesed on kaetud kaela lühikeste süvalihastega. Atlases on külgmised avad, läbi millede kulgevad veresooned, mis toidavad peaaju ning närvikimbud, mis vastutavad meie kõikide organite- ja organsüsteemide normaalse töö eest. Seda tähtsaimat osa meie organismis kutsutakse kraniovertebraalseks tsooniks. Selles tsoonis tekkinud häired on eelkõige seotud esimese kaelalüli – atlase, nihkumisega ja mis tekitab kaelalihaste spasmi. Tagajärjeks on vereringe häirumine kaela veresoontes ning mehhaaniline surve närvikiududele. Tagajärjena tekivad erinevad haigused ning patoloogilised seisundid ja seda nii täiskasvanutel kui ka lastel.

Meie kliinikus välja töötatud taastusprogramm „Atlas“ on oma olemuselt unikaalne. Tänu sellele saame me väga lühikese aja vältel diagnoosida kraniovertebraalses tsoonis olevad kõrvalekalded ja muutused ning osaliselt või täielikult, läbi kaela süvalihaste vibromassaaži, taastada selle tsooni funktsionaalsuse. Seansile järgneb taastusperiood, mis kestab aasta kuni poolteist. Sellel perioodil tuleb teha regulaarseid võimlemisharjutusi ning vajadusel tarvitada toidulisandeid. Igale patsiendile antakse spetsialistide poolt konkreetsed ja individuaalsed soovitused.

Miks esimene kaelalüli paigast nihkub?
Kraniovertebraalsest soonis toimunud muutuste põhjused võivad olla erinevad. Kõige sagedasemaks neist on sünnitrauma. Sünnituse ajal saavad lapse pea ja kael sünnitusteedes tugeva surve ja väändumise osaliseks. Loodus on aga asjad seadnud selliselt, et kui kõik toimub loomulikul teel siis sünniprotsess ei tohiks last mitte kuidagi kahjustada.

Sünnitusabi, mille käigus „aidatakse“ lapsel kiiremini sündida, võib see „abistamisprotsess“ esile kutsuda sünnitrauma ja seda just kõige õrnemas kaela piirkonnas – kraniovertebraalses tsoonis.  Inimene, kes on sellise trauma saanud kohe oma elu alguses, võib elada, seda isegi kahtlustamata, et tema kehas olevad valud ja ebamugavustunne on kunagi toimunud atlaslüli nihkumise ja sellele järgnenud kraniovertebraalse tsooni funktsinaalsuse häirumise tulemus. Atlas võib paigast nihkuda ka olme- või sporditraumade tagajärjel. Harvad pole ka juhtumid, kus see toimub autoavarii ajal kui tugev löök tabab pead või kaelapiirkonda.

Kraniovertebraalse tsooni häirete sümptomid.

Neid on mitmeid ja nad on otseselt seotud, kas siis lihaste spasmiga, -vereringehäiretega või -survega närvikiududele.
Tagajärgedeks on:

 • Pea- ja kaela valu;
 • Rühi häired ja skolioos
 • Suremistunne jäsemetes
 • Tundlikkus ilmastiku muutuste suhtes;
 • Valud seljas ja vöö piirkonnas;
 • Valud liigestes ja jäsemetes;
 • Erinev jalgade pikkus.
 • Muutuv lonkamine
 • Rahutu uni;
 • Kiire väsimine ja agressiivsus.

Lastel on sümptomid pisut teistsugused, kuid viimasel ajal on ka lastel hakanud väga sageli esinema tugevaid ja lakkamatuid peavalusid, raskeid rühihäireid ja kõige sellega kaasnevat kiire väsimist ja agressiivsust:

 • hüperaktiivsus;
 • spastiline kõnnak (varvastel kõnd);
 • kõnehäired;
 • enurees (kontrollimatu voodimärgamine une ajal);
 • hajevil olek ja halb mälu.

Harvad pole juhtumid, kus esinevad teiste haiguste sümptomid nagu näiteks valud südame ja väikevaagna piirkonnas. Õhupuudus ja surve kõris. Need on reflektoorse iseloomuga sümptomid, see tähendab, et nad ei ole konkreetse organi haigusega seotud, vaid nad tekivad konkreetse organiga seotud, selgroo algosast algavatele närvikiududele avalduvast mehhaanilisest survest. Sellistel puhkudel on tarvis teha differentsiaaldiagnostikat ning nende organite või prgansüsteemide probleemid välistada.

Taastusprogramm „Atlas“ koosneb kolmest etapist:

1 etapp: diagnostika, mille käigus tehakse kindlaks kraniovertebraalses tsoonis olevad häired.

Diagnostika toimub läbi objektiivsete kinesioloogiliste testide. Need on kohustuslikud ning praktika näitab, et ka kõige informatiivsemad. Spetsialistide poolt on välja töötadud spetsiaalne uuringuprotokoll, mis aitab diagnoosil täpsustuda. Vajadusel suunatakse patsient kaela veresoonte ultraheliuuringutele või kaela piirkonna kompuuteruuringutele.

Soovituslik on 6 kuu möödudes teha järelkontroll, mis võimaldab hinnata, millises mahus on kraniovertebraalse tsooni taastumine toimunud.

2 etapp: protseduur – kaela süvalihaste vibromassaaž spetsiaalse aparaadiga.
Korrektsioon toimub spetsiaalse aparaadiga ning unikaalse tehnoloogia alusel. Läbiviijaks on vastava väljaõppe saanud arst-konsultant, kes omab selle metoodika kasutuslitsentsi.

Protseduuri eesmärgiks on kaela lühikestel süvalihastelt pinge maha võtmine ning läbi lihaste lõõgastuse saab atlaslüli loomulikul teel oma kolju suhtes õigesse füsioloogilisse asendisse maksimaalselt tagasi pöörduda. See parandab verevoolu kala veresoontes, võtab maha „surve peas“ ning vähendab survet atlast läbivatele närvikimpudele.
Protseduuri kestus koos diagnostikaga on ca 40-45 minutit.
Patsiendi tunnetus protseduuri kestel on erinev ja see sõltub individuaalsest füüsilisest ja psühholoogilisest seisundist ning tema valulävist.
Võib tunda meeldivat soojust ja mõnusat massaaži kuni mõõduka või väljendunud valuni, mida tekitab aparaadi surve masseeritavas piirkonnas.
Patsient saab kaasa soovitused töö- ja puhkeržiimi jälgimiseks ning kohustuslikeks -võimlemisharjutuste tegemiseks ja – mineraale-vitamiine sisaldavate toidulisandite tarvitamiseks.
Peale protseduuri, perioodil kui kogu organism kohaneb atlase uue asendiga, võib esineda krooniliste haiguste ägenemist ning võib esineda valu või ebamugavustunnet piirkondades, kus seda varem esinenud pole.
Arstide-konsultantide antud soovituste järgimine aitab aga neid sümptomeid vähendada miinimumini.

3 etapp: taastumine
Taastumisperioodi pikkuseks on 1 kuni 3 aastat ning sel perioodil tuleb järgida kõiki arsti poolt antud soovitusi ja seda nii võimlemisharjutuste kui ka mineraalikomplekside näol.
Võimalusel tuleks käia järelkontrollis, mis võimaldab hinnata tehtud protseduuri efektiivsust. Harvadel juhtudel (2-3% juhtudest) tehakse lisaseanss, mis on tasuta.

Tulemused
Inimese organismis on käivitunud taastumisprotsessid.
Praktiline kogemus näitab, et peale esimest protseduuri taastub kraniovertebraalse tsooni funktsionaalsus 90% juhtudest ning patsient on suuteline objektiivselt ning teadlikult oma kehas toimuvaid muutuseid jälgima. 7-8% juhtudest on sellised, kus kraniovetrtebraalse tsooni funktsionaalsus on taastunud, kuid patsient ei suuda oma organismis toimunut hinnata. Siin aitab arst-konsultandi poolt tehtav järelkontroll. 2-3% juhtudest on need, kus kraniovertebraalse tsooni funktsionaalsus ei ole täielikult taastunud ning tarvis läheb kordusprotseduuri.

Rohkem infot leiad lehelt http://reiki-kliinik.ee/atlase-taastamine/

 

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. Both comments and pings are currently closed.