Reiki Kliinik

Massaaž

Written By: Reiki Kliinik

Reiki kliiniku massaaživalik on vägagi mitmekesine.
Kõik massöörid on Reiki praktikud.

Valida on järgmiste massaažitüüpide hulgast:

  • Klassikaline massaaž
  • Selja-, kaela- ja õlavöötme massaaž
  • Spordimassaaž
  • Jalatalla punktimassaaž
  • Laste massaaž
  • Aroomimassaaž
  • Pea- ja näomassaaž
  • Vana-Eesti massaaž ehk soonetasumine.
  • Punktimassaaž ehk akupressuur
  • Kätemassaaž

Kätemassaaž

Käe ja jalgade massaazi kasulikkusest räägitakse palju head, sest selle tegevuse mõju on kiire ja annab mõnusa enesetunde juba 10 minuti jooksul. Käelaba ja randme masseerimine on mõnusalt lõõgastav ja pingeid leevendav tegevus. Kui masseerime käsi siis mõjutab see ka meie kehasiseseid toiminguid, nagu näiteks aktiveerub meie ainevahetus. Käemassaaziga leevendatakse ka neid pingeid, mis on tekkinud arvutihiirega töötamisel, mis omakorda võib olla käsivarre, õlavalude, kaela ja peavalude põhjuseks. Käe punktide kaudu aktiveeritakse energia liikumist kogu kehas läbi Akupunktuuripunktide.

Kätemassaazi kestus on 20 minutit ja hind 10€

Teenust pakuvad:

Janek Mägimets,  helista 56274822 või kirjuta janek.magimets@reiki-kliinik.ee

Merle Peipsi,  helista 5247289 või kirjuta merle.peipsi@reiki-kliinik.ee

Kaja Kuivjõgi, helista 5265230 või kirjuta kaja.kuivjogi@reiki-kliinik.ee

Toomas Piik, helista 5156654 või kirjuta toomas@reiki-kliinik.ee

Klassikaline massaaž

Klassikaline massaaž mõjutab kogu närvisüsteemi. Massaaži tulemus võib olla rahustav ja uinutav, pakkudes ärritunud närvidele lõõgastust. Klassikaline massaaž parandab samuti vereringet, teeb hingamise sügavamaks ning laiendab veresooni ja kapillaare, mis ergutades vereringet aitab verd paremini hapnikuga varustada. Paranenud vereringe tagajärjel kantakse vajalikke toitaineid kehas tõhusamalt laiali. Massaažiga saab leevendada lihasevalu ja parandada rühti, viies keha lihased tagasi tasakaalustatud seisundisse. Samuti aitab see taastada vähese kasutamise tõttu nõrgaks jäänud lihaseid. Füüsiline mõju on otseselt lünfisüsteemile, aidates kõrvaldada piimhapet ja teisi keemilisi jääkaineid, mis tekitavad liigestes ja lihastes valu ning ebamugavustunnet. Regulaarse massaaži tulemusena tugevneb südame töö, pulsisagedus väheneb ja kõrge vererõhk alaneb. Samuti paraneb massaaži tulemusena naha seisund, värvus ja toonus. Klassikaline massaaž on suurepärane vahend saavutamaks parema enesetunde ning tagada õnnelikum ja harmoonilisem elu ilma haigusteta.

Erinevaid massaaže viivad läbi: Toomas Piik, Margit Aarna

Selja-, kaela- ja õlavöötmemassaaž

Tegemist on klassikalise massaaži modifikatsiooniga, mille käigus massöör keskendub ainult alaselja-, kaela- ning õlavöötme piirkonna lihastele ja lülisambale. Massaaži eesmärk on vabastada lülisamba ümbruse lihased pingetest, et energia ja kehavedelikud (veri ja lümf) saaks kehas vabalt liikuda. Massaažiga kaasneb ka organismis ladestunud jääkainete liikuma suunamine ning peale massaaži lõppu oleks kasulik tarbida veidi rohkem vett kui tavaliselt. Vesi kergendab neerude tööd organismist jääkainete välja viimisel.
Seansi kestvus 30 minutit.

Õla- ja kaelamassaaž

Õla- ja kaelamassaaž – keskendub peamiselt õla ja kaela piirkonnale leevendamaks pingeid kaela ja õla lihastes parandades vereringet. Aitab ennetada ja vabaneda peavaludest.
Seansi kestvus 20 minutit.

Spordimassaaž

Klassikalisest massaažist tugevam ja mõeldud eelkõige aktiivselt sporti harrastavale inimesele eesmärgiga parandada lihaskonna verevarustust, sidekoe elastsust, ennetada vigastusi ja aidata parandada juba tekkinud vigastusi. Spordimassaaž aitab kaasa füsioloogilisele arengule, kõrvaldab väsimuse ja tõstab treeningvõimet.
Spordieelne massaaž on virgutav. Massaaživõtted on tugevamad kui klassikalises massaažis. Massaaži eesmärk on lihaseid lõdvestada ja soojendada. Massaaž tõstab füüsilise soorituse taset ja aitab vigastusi minimeerida.
Spordijärgse massaaži eesmärk on lihased taastada. Massaaž aitab eemaldada kudedesse kogunevat piimhapet ja teisi jääkaineid. Spordijärgse massaaži võtted on aeglased ja kindlad. Spordimassaaž aitab kaasa füsioloogilisele arengule, kõrvaldab väsimuse ja tõstab treeningvõimet.
Seansi kestvus 1 tund kuni 1,5 tundi.

Jalatalla punktimassaaž

Jalatalla punktimassaaž on idamaade massaažimeetod, mis seisneb surve avaldamises jalataldade bioaktiivsetele punktidele, mis asuvad naha pinnast mõne mm kuni mõne cm sügavusel. Jalatallal asuvad kõikide elundite refleksitsoonid.
Seansi kestvus 45 minutit.

Teenust viib läbi: Margit Aarna

Laste massaaž

Massaaž on lapsele vajalik isegi siis, kui ta on terve. See on kasulik mitte ainult profülaktikaks ja haiguste raviks, vaid ka tervise tugevdamiseks. Väikelapse täisväärtuslik lihassüsteemi areng sõltub paljuski lapsevanema õigest tegutsemisest. Massaaž soodustab tugi- ja liikumissüsteemi, lihaste ning vereringe tugevnemist, parandab ainevahetust. Massaaž toimib mitte ainult naha pinnal, vaid ka sügavamal kudedes. Regulaarne massaaž on teie lapse tervise edu pant.
Seansi kestvus kuni 30 minutit.

Teenust viib läbi: Margit Aarna

Aroomimassaaž

Aroommassaaž on kasulik nii kehale kui hingele pakkudes meeldivate aroomõlide ja rahulike ning pehmete massaaživõtete kombinatsiooniga sügavat lõõgastust. Aroomõlid on täiesti naturaalsed üle maailma kasvavatest taimedest saadavad essentsõlid. Kõik aroomõlid on looduslikud antidepressandid omades vastavalt õli noodile kas toniseerivat, tasakaalustavat või lõõgastavat üldtoimet. Õlid aitavad kindlasti leevendada vaimset kurnatust ja stressi ning stimuleerivad organismi võimet end ise tervendada. Seega on aroommassaaž parim viis ennetada kõiki haigusi. Enne massaaži vestleb massöör kliendiga, et selgitada õlide toimet ja saada teada kliendi soove. Vastavalt soovitud efektile valitakse koos sobivate aroomõlide kombinatsioon. Aroomõlide valikul on võimalik lähtuda konkreetsest probleemist, mida leevendada soovitakse või lihtsalt kliendile meeldivatest lõhnadest. Massaaži tehakse üle kogu keha ja selle ajal mõjutatakse lümfiringet, et suurendada jääkainete väljumist. Massaaži ajal imendub aroomõli organismi ja läbib selle kolme ööpäevaga. Sellepärast on oluline peale massaaži rohkelt juua, et aidata kehal üleliigsest vabaneda.
Kuna aroomõlid on kontsentreeritud taimsed ravimid, siis on nende kasutamisel ka vastunäidustusi. Aroommassaaži ei saa teha, kui:
- põete tõsiseid haigusi
- tarvitate ravimeid
- olete rase
- teil on menstruatsioon
- teil on olnud hiljuti operatsioon või trauma
- vaktsineerimisest on vähem kui 3 ööpäeva
- olete tarvitanud alkoholi eelneva 24 h jooksul
Kui massaaž pole vastunäidustatud, siis on võimalik aroommassaaži teha ka ilma aroomõlideta, et saavutada mõnusat lõõgastust.

Teenust viib läbi: Margit Aarna,

Pea- ja näomassaaž

Närviretseptorite väga suure hulga tõttu näonahas on näomassaaž lõõgastumise peamisi võimalusi. See aitab lihastel pingest vabaneda ja saadab lõõgastussignaale ka ajule, kust need edastatakse mujale kehasse. Pea- massaažis on kolm põhivõtet. Esimene on silitamine, mis mõjub rahustavalt ja avaldab leevendavat toimet närvi-süsteemile. Hõõrumisliigutused näonahal vabastavad pingest sinna aja jooksul kokkusurutud lihaskiud ja sidekoed. Muljumise tehnika vabastab keha sügavaimaid lihaskihte. Töötamine pea ja kaela bioaktiivsete punktidega võimaldab puhastada energiakanaleid, nii et keha eluenergia saaks vabalt voolata. Peamassaaž stimuleerib juuksejuurte kasvamist, kaotab pinge silmades, aitab unetuse korral ning parandab kontsentreerumist.
Seansi kestvus 30 min

Teenust viib läbi: Margit Aarna

Vana-Eesti massaaž ehk soonetasumine.

Tegemist on raviviisiga, milles on ühendatud meie esivanemate vanad tarkused ja tänapäeva teadmised. Tulemuseks on tõhus meetod, milles on nii maa väge, kui tarku ja toimivaid lihaskäsitlusi, liigeste, siseorganite jms. ravi ning üldise keha tasakaalu ja väe taastamist.

Teraapia toimub põrandal matil või suuremal lavatsil. Üldjuhul on klient kerges riides või linaga kaetud, kuid aeg-ajalt käsitletakse ka paljast keha.
Sobib kõigile, kes soovivad enda keha ja väge korrastada, eriti neile kes armastavad pehmet, kuid tugevat ning sügavatoimelist käsitlust.
Seansi kestvus kuni 1 tund ja 30 minutit.

Teenust viib läbi: Anu Laanjärv

Punktimassaaž ehk akupressuur

Akupressuur on iidne ravikunst, kus sõrmevajutusega naha pinnal asuvatele kindlatele punktidele ergutatakse organismi ise ennast tervendama. Akupressuuri- ehk bioaktiivseteks punktideks nimetatakse neid kohti nahal, mis on bio- elektrilistele impulssidele tundlikumad ja suurema juhtivusega kui muu kehapind. Idamaades arvatakse, et need punktid asuvad erilistel kanalitel, milles voolab inimese eluenergia. Nende punktide ergutamisel surve, nõelte või soojusega vabanevad valuvaigistavad keemilised ühendid endorfiinid, mis blokeerivad valuaistingu edasikandumise. Kahjustatud piirkonna varustamine vere ja hapnikuga paraneb, lihased lõtvuvad ja tervenemine kiireneb. Punkti-massaaž pärsib nõrga ja valutu survega ajju saadetavaid valuimpulsse. Piltlikult öeldes sulgeb see värava, mille kaudu valuaisting kandub seljaajust peaajju. Punktimassaaž tasakaalustab kogu keha ning maandab pingeid ja stressi, mis takistavad organismil tõrgeteta talitleda ja nõrgestavad immuunsüsteemi. Punktimassaaž aitab ka tõhusamalt haigustele vastu panna. Vajutades bioaktiivsele punktile annab pinge surve mõjul järele. Lihaskiud pikenevad, lihaste ja kudede verevarustus taastub ning vabanenud jääkained viiakse kehast välja. Kui veri ja bioelektriline energia kehas takistamatult ringlevad, oleme tasakaalukamad, tervemad ja rahulolevamad.
Seansi kestvus kuni 1 tundi ja 30 min.

Teenust viib läbi: Toomas Piik