Kristallid

Kõiki võluvad ehtekivid. Teemandid, rubiinid, smaragdid ja safiirid on hinnas kõikjal maailmas. Need on tõepoolest vääriskivid, nad rõõmustavad südant. Nende sära on see mis enamikule inimestes sõna “kristall” kuuldes meelde tuleb. Samavõrra hinnatud on poolvääriskivid, nagu karneool, granaat, mäekristall ja lasuriit. Neid on tuhandeid aastaid kasutatud kaunistuseks ja võimu sümbolina. Kuid niisuguseid kristalle hinnati veel muulgi põhjusel peale ilu – igaühel neist oli oma pühitsetud tähendus. Muinaskultuurides peeti nende raviomadusi niisama tähtsaks nagu nende kaunistamisvõimet.

Kristallide omadused pole ka tänapäeval muutunud, kuid mitte kõik neist pole nii uhked nagu ehtekivid. Suurem osa neist on tagasihoidlikumad, väliselt vähem köitvad kristallid, mis on ometigi erakordselt vägevad. Ehtekividest enestestki võib kergesti mööda vaadata, kui nad on oma loomulikus, lihvimata olekus, ent nende omadused jäävad ometi samaks, ja lihvimata safiir näiteks, mis maksab vaid murdosa fassetitud kivi hinnast, mõjub niisama tõhusalt nagu enamik sätendavaks lihvitud ehtekive.

Enamik inimesi tunneb kristalle, mida on ohtrasti meie ümber näha, näiteks nagu ametüst, malahiit ja obsidiaan, kuid tänapäeval on ka uusi kristalle, nagu larimar, petaliit ja fenakiit, leidmas tee kauplustesse. Need kivid on nn new age’i(uue aja) kivid, mis on end tuntuks teinud kui Maa ja kõige sellel leiduva evolutsiooni hõlbustajad. Neil kristallidel on erakordselt kõrge vibratsioon, mis suurendab teadlikkust ja avab kõrgemad tšakrad(energiakeskused), et sidestuda teiste dimensoonidega. Tähtis on teada, kuidas neid kristalle kasutada, kui te soovite nende pakutavatest andidest tulu saada.

“Kristallide Piibel” Judy Hall

Lihvimata kristallid leiad siit.

Kristallidest ripatsid ja käevõrud leiad siit.

Lihvimata kristallidest küünlaalused leiad siit.