Tervenemislood

Kogemused Reiki praktikutelt

Reikist on abi saanud erinevate haiguste, probleemide ja muredega inimesed. Erinevate Reiki praktikute kogemused on kokku võetuna järgmiste teemade all: füüsilised vigastused, närvisüsteemi probleemid, südame probleemid, lülisamba probleemid ja hingamisteede haigused

Siinkohal on kirja pandud üldine nimekiri haigustest ja probleemidest, millest inimesed on saanud abi:

 1. erinevad kroonilised haigused
 2. füüsilised vigastused
 3. füüsilised vaevused
 4. hingemured ja närvilisus

Tervenemislood on üles kirjutatud Reiki praktikute poolt. Reikit saanud inimeste nimed on muudetud.

 • Füüsilised vigastused

  Phyllis Furumoto, Reiki Alliansi ülemmeister, rääkis Tallinnas käies, et ta põletas wok-panniga oma käe ära. Kohe hakkas ta põletada saanud käele Reikit tegema. Esimese tunni lõpuks oli kadunud valu ja kolmanda tunni lõpuks ei olnud käel ühtegi märki põletusest. Siit õppisime meie, et kui vigastustega tegeleda kohe, siis on võimalik väga kiiresti esile kutsuda täielik tervenemine.

  Liivi oli kõrges eas vanaproua, kellel oli süvenev puusaartriit. See haigus sundis teda liikumisel abivahendit kasutama. Aeg möödus ja haigus süvenes sedavõrd, et Liivi oli sunnitud olema pidevalt haigevoodis. Arstid käisid teda küll vaatamas, aga operatsioonile teda ei lubatud, sest ta oli selleks liiga vana. Ka tema süda ei oleks operatsiooni üle elanud. Liivi poeg Raivo soovis, et ema saaks hakkama ilma anti- depressantideta ning hakkas tegelema Reikiga. Reiki aitas Liivit väga – tema elukvaliteet muutus silmnähtavalt ning ka valud, mis teda pikka aega vaevanud olid, kadusid. Liivi, kes oli oma elu ajal palju rasket tööd teinud, oli üpris tujukas ja raske iseloomuga inimene, aga sellest ajast peale, kui Raivo talle Reikit tegi, muutus ta väga leebeks ja leplikuks. Kõik vanainimese kapriisid ja tujud olid kadunud. Oma eale vaatamata sai Liivi tänu Reikile uuesti liikuda ja toimetada. Ta hakkas korralikult kõndima, isegi ilma abivahendeid kasutamata.

 • Närvisüsteemi probleemid

  Maie on keskeas naisterahvas, kellel oli kõrge vererõhuga pidevalt probleeme. Tema soov oli saada vererõhk stabiilseks. Maie sai ühe korra Reikit ja tundis Reiki ajal, et südame pulsisagedus muutus. Kaks nädalat hiljem tuli Maie Reiki Kliinikusse ning teatas, et tema vererõhk on olnud stabiilne. Maie oli väga rahul, et ta sai abi Reiki Kliinikust, kuigi ta ise on teinud Reikit kaks aastat.

  Tanja on keskeas naisterahvas, kelle mureks oli unetus. Ta ei ole saanud kaksteist aastat korralikult magada. Tema magamised piirdusid 15-minutiliste tsüklitega. Pärast esimest Reiki seansi magas ta esimesel ööl seitse tundi ja järgmisel ööl juba kaheksa tundi järjest. Tanjal olid veel valud selgroos. Peale Reiki kuuri läbimist olid tema selgroo valud kadunud ja üldine enesetunne väga hea.

  Mari oli 26-aastane. Teda vaevas pidev väsimus. Esimese Reiki seansi ajal tundis ta, et kogu keha suriseb, kuid ühel hetkel hakkas ta väga sügavalt hingama. Seansi lõppedes küsis Reiki praktik, millest selline eriline hingamine ning Mari vastas, et tekkis tahtmine nii sügavalt hingata. Kui Reiki kuur läbi sai, rääkis Mari, et tal oli kunagi astma. Kuu aega hiljem ütles Mari, et olemine on siiani hea ning astmat ei ole enam täheldanud.

 • Hingamisteede haigused

  Liilian, 21-aastane, kannatas astma ja allergia all. Liilian sai Reiki kuuri. Hiljem, kui ta pidi trammi peale jooksma, ei olnud tema rinnus enam valu, mis tavaliselt pärast spordi tegemist esineb. Kevadine õitsemise aeg oli õietolmu tõttu tema jaoks väga raske. Ka kartuli suhtes oli ta tundlik. Peale Reiki kuuri läbimist ei ole õietolm ega kartul tema elus probleeme tekitanud.