Atlase taastamine

Allpool toodud tõlgitud materjalid on pärit St. Peterburis asuvast meditsiinikeskusest „Atlant“ ja internetist.

Eestikeelsete subtiitritega video: http://atlasprof.info/upload/video/atlasprof-atlant_vpa_est.mp4

Kui atlaslüli on nihkunud, tekitab see pideva surve seljaajule; kolju- ja aju närvidele, erinevatele arteritele ja veenidele jne. See omakorda põhjustab ahelreaktsioonina paljusid füüsilisi ebameeldivusi, -probleeme ja haiguseid. Atlas on kaelalüli, mille ülesandeks on koljut hoida. Temast sõltub inimese rüht, tasakaal ning kogu selgroo liikuvus. Paigast nihkunud atlas võib põhjustada väga tõsiseid rühihäireid.

Tagajärjed: erinevad ebameeldivad aistingud, haigused (peavalu, migreen, kaelavalu, kõverkaelsus, valuaistingud seljas, selgroodiski song, skolioos, seljanärvide kahjustused, viltu asetsev vaagen, puusa- ja põlveliigeste kahjustused, meniski kahjustused, erinev jalgade pikkus jne.
Šveitslane Rene-Claudius Schümperli unistas sirgest rühist ja terve olemisest. Ta ei teadnud, mis on tema kannatuste põhjustajaks. Nii nagu paljusid teisigi ei suutnud tedagi aidata ametlik medistsiin, osteopaatia ja mistahes muud korrektsioonitehnikad.
Püüdes ennast ja teisi aidata, hakkas ta kahtlustama, et praktiliselt iga inimese tervisehädade ja kannatuste põhjustajaks on viltu asetsev atlaslüli. Ta avastas, et inimesi, kellel see lüli õiges asendis oleks, praktiliselt ei leidu. Teisi aidates sai ta oma kahtlustele kinnitust juurde. Iseendaga erinevaid katseid läbi viies töötas Rene-Claudius Schümperli välja meetodi mis aitas atlaslüli stabiilsel asendil taastuda. See oli läbimurdeline tehnoloogia!

Teiste koolkondade tehnikad võimaldavad korrigeerida vaid kerget nihkumist, mille suurust saab mõõta vaid kümnendikmillimeetrites. Tegelikkuses aga on atlas paljudel juhtudel väga selgelt väljendunud nihkes. Siit tulevad ka koolkondadevahelised vaatelised erinevused, mis sageli lähtuvad vale-ettekujutusest, et atlaslüli saab liikuda vaid väga vähe ning seetõttu on täielikku taastumist võimatu saavutada. Vastupidi Schümperli meetod suudab tagada pehme ja täieliku atlaslüli algse asendi taastumise.

Saksakeelne, ingliskeelsete tiitritega varustatud 50-minutiline video:

Taastusprogramm

Programmi nimevalik ei ole juhuslik. Olles kõige väiksem selgroolüli, „kannab ta enda õlgadel“ pead, mis on temast 300 korda raskem.  Täpselt nii hoidis vana kreeka mütoloogiast tuntud titaan oma õlgadel tervet Taevavõlvi. Selle titaani auks nimetataksegi selgroo esimest kaela piirkonnas asuvat lüli atlaslüliks.
Atlase roll inimese tugiliikumisaparaadis on hindamatu ja tema üldine funktsionaalne koormus ja tähtsus on veelgi hindamatum.
Atlase pealmine pind ühendub kolju kuklaluuga ning moodustab unikaalse esimese selgroolüli liigespinna. Alumine pind ühendub teise selgroolüliga – axisega ning moodustub selgroolüli teise liigespinna. Tänu nendele kahele liigesele saame me pöörata pead, -noogutada ning- kõrvale kallutada. Need liigesed on kaetud kaela lühikeste süvalihastega. Atlases on külgmised avad, läbi millede kulgevad veresooned, mis toidavad peaaju ning närvikimbud, mis vastutavad meie kõikide organite- ja organsüsteemide normaalse töö eest. Seda tähtsaimat osa meie organismis kutsutakse kraniovertebraalseks tsooniks. Selles tsoonis tekkinud häired on eelkõige seotud esimese kaelalüli – atlase, nihkumisega ja mis tekitab kaelalihaste spasmi. Tagajärjeks on vereringe häirumine kaela veresoontes ning mehhaaniline surve närvikiududele. Tagajärjena tekivad erinevad haigused ning patoloogilised seisundid ja seda nii täiskasvanutel kui ka lastel.

Meie kliinikus välja töötatud taastusprogramm „Atlas“ on oma olemuselt unikaalne. Tänu sellele saame me väga lühikese aja vältel diagnoosida kraniovertebraalses tsoonis olevad kõrvalekalded ja muutused ning osaliselt või täielikult, läbi kaela süvalihaste vibromassaaži, taastada selle tsooni funktsionaalsuse. Seansile järgneb taastusperiood, mis kestab aasta kuni poolteist. Sellel perioodil tuleb teha regulaarseid võimlemisharjutusi ning vajadusel tarvitada toidulisandeid. Igale patsiendile antakse spetsialistide poolt konkreetsed ja individuaalsed soovitused.

Miks esimene kaelalüli paigast nihkub?
Kraniovertebraalsest soonis toimunud muutuste põhjused võivad olla erinevad. Kõige sagedasemaks neist on sünnitrauma. Sünnituse ajal saavad lapse pea ja kael sünnitusteedes tugeva surve ja väändumise osaliseks. Loodus on aga asjad seadnud selliselt, et kui kõik toimub loomulikul teel siis sünniprotsess ei tohiks last mitte kuidagi kahjustada. Sünnitusabi, mille käigus „aidatakse“ lapsel kiiremini sündida, võib see „abistamisprotsess“ esile kutsuda sünnitrauma ja seda just kõige õrnemas kaela piirkonnas – kraniovertebraalses tsoonis. Inimene, kes on sellise trauma saanud kohe oma elu alguses, võib elada, seda isegi kahtlustamata, et tema kehas olevad valud ja ebamugavustunne on kunagi toimunud atlaslüli nihkumise ja sellele järgnenud kraniovertebraalse tsooni funktsinaalsuse häirumise tulemus. Atlas võib paigast nihkuda ka olme- või sporditraumade tagajärjel. Harvad pole ka juhtumid, kus see toimub autoavarii ajal kui tugev löök tabab pead või kaelapiirkonda.
Kraniovertebraalse tsooni häirete sümptomid.

Neid on mitmeid ja nad on otseselt seotud, kas siis lihaste spasmiga, -vereringehäiretega või -survega närvikiududele.
Tagajärgedeks on:

 • Pea- ja kaela valu;
 • Rühi häired ja skolioos
 • Suremistunne jäsemetes
 • Tundlikkus ilmastiku muutuste suhtes;
 • Valud seljas ja vöö piirkonnas;
 • Valud liigestes ja jäsemetes;
 • Erinev jalgade pikkus;
 • Muutuv lonkamine
 • Rahutu uni;
 • Kiire väsimine ja agressiivsus.

Lastel on sümptomid pisut teistsugused, kuid viimasel ajal on ka lastel hakanud väga sageli esinema tugevaid ja lakkamatuid peavalusid, raskeid rühihäireid ja kõige sellega kaasnevat kiire väsimist ja agressiivsust:

 • Hüperaktiivsus;
 • Spastiline kõnnak (varvastel kõnd);
 • Kõnehäired;
 • Enurees (kontrollimatu voodimärgamine une ajal);
 • Hajevil olek ja halb mälu.

Harvad pole juhtumid, kus esinevad teiste haiguste sümptomid nagu näiteks valud südame ja väikevaagna piirkonnas. Õhupuudus ja surve kõris. Need on reflektoorse iseloomuga sümptomid, see tähendab, et nad ei ole konkreetse organi haigusega seotud, vaid nad tekivad konkreetse organiga seotud, selgroo algosast algavatele närvikiududele avalduvast mehhaanilisest survest. Sellistel puhkudel on tarvis teha differentsiaaldiagnostikat ning nende organite või prgansüsteemide probleemid välistada.

Taastusprogramm koosneb kolmest etapist:

1 etapp: diagnostika, mille käigus tehakse kindlaks kraniovertebraalses tsoonis olevad häired.
Diagnostika toimub läbi objektiivsete kinesioloogiliste testide. Need on kohustuslikud ning praktika näitab, et ka kõige informatiivsemad. Spetsialistide poolt on välja töötadud spetsiaalne uuringuprotokoll, mis aitab diagnoosil täpsustuda. Vajadusel suunatakse patsient kaela veresoonte ultraheliuuringutele või kaela piirkonna kompuuteruuringutele.

Ristiga märgituna on nihkes olev atlase-axise liigesühendus ja seal olev nihe selgelt nähtav. Soovituslik on 6 kuu möödudes teha järelkontroll, mis võimaldab hinnata, millises mahus on kraniovertebraalse tsooni taastumine toimunud.

2 etapp: protseduur – kaela süvalihaste vibromassaaž spetsiaalse aparaadiga.
Korrektsioon toimub spetsiaalse aparaadiga ning unikaalse tehnoloogia alusel. Läbiviijaks on vastava väljaõppe saanud arst-konsultant, kes omab selle metoodika kasutuslitsentsi.

Just selliselt atlast hoidvate süvalihaste pingest vabastamise protseduuri tegemine välja näeb.

Protseduuri eesmärgiks on kaela lühikestel süvalihastelt pinge maha võtmine ning läbi lihaste lõõgastuse saab atlaslüli loomulikul teel oma kolju suhtes õigesse füsioloogilisse asendisse maksimaalselt tagasi pöörduda. See parandab verevoolu kala veresoontes, võtab maha „surve peas“ ning vähendab survet atlast läbivatele närvikimpudele.
Protseduuri kestus koos diagnostikaga on ca 40-45 minutit.
Patsiendi tunnetus protseduuri kestel on erinev ja see sõltub individuaalsest füüsilisest ja psühholoogilisest seisundist ning tema valulävist.
Võib tunda meeldivat soojust ja mõnusat massaaži kuni mõõduka või väljendunud valuni, mida tekitab aparaadi surve masseeritavas piirkonnas.
Patsient saab kaasa soovitused töö- ja puhkeržiimi jälgimiseks ning kohustuslikeks -võimlemisharjutuste tegemiseks ja – mineraale-vitamiine sisaldavate toidulisandite tarvitamiseks.
Peale protseduuri, perioodil kui kogu organism kohaneb atlase uue asendiga, võib esineda krooniliste haiguste ägenemist ning võib esineda valu või ebamugavustunnet piirkondades, kus seda varem esinenud pole.
Arstide-konsultantide antud soovituste järgimine aitab aga neid sümptomeid vähendada miinimumini.

3 etapp: taastumine
Taastumisperioodi pikkuseks on 1 kuni 3 aastat ning sel perioodil tuleb järgida kõiki arsti poolt antud soovitusi ja seda nii võimlemisharjutuste kui ka mineraalikomplekside näol.
Võimalusel tuleks käia järelkontrollis, mis võimaldab hinnata tehtud protseduuri efektiivsust. Harvadel juhtudel (2-3% juhtudest) tehakse lisaseanss, mis on tasuta.

Tulemused
Inimese organismis on käivitunud taastumisprotsessid. Praktiline kogemus näitab, et peale esimest protseduuri taastub kraniovertebraalse tsooni funktsionaalsus 90% juhtudest ning patsient on suuteline objektiivselt ning teadlikult oma kehas toimuvaid muutuseid jälgima. 7-8% juhtudest on sellised, kus kraniovetrtebraalse tsooni funktsionaalsus on taastunud, kuid patsient ei suuda oma organismis toimunut hinnata. Siin aitab arst-konsultandi poolt tehtav järelkontroll. 2-3% juhtudest on need, kus kraniovertebraalse tsooni funktsionaalsus ei ole täielikult taastunud ning tarvis läheb kordusprotseduuri.
Inimese organism on suuteline ennast ise taastama. Kõik arsti poolt taastumisetapiks antud soovitused aitavad organismil kiiremini ning kvaliteetsemalt taastuda.
Kraniovertebraalse tsooni taastumise positiivseks reaktsiooniks on see fakt, et erinevad kaasnevad kroonilised haigused kulgevad edaspidi kergemalt ja nende ägenemine toimub üha harvemini. Märgatav on organismi üldseisundi paranemine ja seda nii füüsilisel kui ka psüühilisel tasandil.
Inimeste poolt antud tagasiside kohta saab vene keeles lugeda: siit

Vastunäidustused

 • Hemofiilia
 • Skisofreenia ja maniakaal-depressiivsed seisundid
 • Inimesed, kes pidevalt või periooditi tarvitavad tugevatoimelisi psühhotroopseid preparaate: antidepressandid, trankvilisaatorid, sedatiivsed preparaadid jne.
 • Narkootiline-, toksiline- või alkohoolne joove.
 • Hüpertooniline kriis.
 • Veresoonte tromboos.
 • Traumajärgsed ägedad perioodid.
 • Kaela piirkonnas olevad nahavigastused.
 • Akuutsed onkoloogilised haigused. Siin tuleb eelnevalt konsulteerida onkoloogiga.
 • Silma kristallkeha operatsioon (protseduuri ei või teha enne 6 kuu möödumist, tingimusel, et silmaga on kõik korras)
 • Silma võrkkesta irdumine
 • Ägedad nakkushaigused. Protseduuri võib teha peale haigusest tervenemist.
 • Rasedus (mistahes trimester). Protseduuri võib teha peale sünnitust.

Kui teil on küsimusi või teil on soov programmi läbimiseks oma kodulinnas, helistage meie konsultantidele ning te saate kõikidele oma küsimustele vastused.

Kõikidele, kellel on olnud insult!
Tarvis läheb: MRT ülesvõtteid + arsti otsus; kaela veresoonte ultraheliuuring, silmaarsti läbivaatus – silma põhjad ja -võrkkest; kardioloogi otsus.

Sclerosis multiplex – haigetega on positiivne kogemus olemas ja juba seansi ajal on märgata aju vereringe paranemist. Kõik sõltub aga patsiendi seisundist ning sellest, kui kaugele on haigus arenenud.

Eestikeelsete subtiitritega video: http://atlasprof.info/upload/video/atlasprof-atlant_vpa_est.mp4

Meditsiinikeskus „Atlant“
Sankt Peterburg
ulitsa Ivana Tsernyh, 1
metroopeatus „Narvskaya“
+7 (812) 982-16-90
http://mcatlant.ru/departments/vosstanovitelnaya-programma-atlant/

Seansi hind täiskasvanutele on 400 eurot ja lastele 350. Hind sisaldab diagnostikat ning 2e järelkontrolli, mis kõik on tasuta.

Mis toimub lapsega sünnituse ajal? Lapse pea hakkab välja tulema ja kohe peale järgneb tema keha. Sel hetkel, kaela piirkonnas, mõjuvad lapse kehale pea keeramine ja tugev surve ning ka väike venitus. Selle pööramise käigus nihestatakse esimene kaelalüli – atlas. 98% sünnitustest toimub just selliselt ja sellise sünnitusprotsi käigus nihkub atlas omalt kohalt 1 või rohkem millimeetrit. Kui nihestus on rohkem kui 4 mm siis aastaseks saamisel võidakse lapsel diagnoosida tserebraalparalüüs. Varasemalt on seda probleemi keeruline kindlaks teha.

Kui atlase nihestuse ulatus on 1 – 4 mm, mis on selle tagajärjeks? Kui lihased, mis vastutavad atlase õige asendi eest, lähevad krampi siis samal hetkel toimub peaaju verega varustava kontuuri koomale surumine sest selgroo arter ja unearterid läbivad atlast (atlas surub arteritele ja nende vere läbilaskevõime väheneb). Aju saab vähem verd ja seetõttu ka vähem toitaineid ja hapniku. Aju veresooned ahenevad ning ta satub koroonilisse toitainete- ja hapnikunälga. Loomulikult ei saa ka teised peas asuvad organid piisavalt toitaineid ja hapniku. Kui selline laps jõuab kooli ikka määratakse talle juba prillid.

Pärast sündi hakkab laps maailma avastama. Lapsed kellede aju on hapnikunäljas, hakkavad hiljem kõndima ja rääkima. See on juba põhjus häirekella löömiseks, kuid vanemaid jätab see enamasti ükskõikseks, kuid asjata – tegu on väga tõsise probleemiga. Sellega ei kaasne mitte ainult prillid esimeses klassis. Selgroog on tervikorgan. Kui seal esimene lüli paigast nihkub, kutsub see esile ahelreaktsiooni – esimesele järgneb teise lüli asendi muutus, siis kolmas lüli jne. Koormus erinevatele selgroolülidele pole enam õige ja kui laps kooli minnes saab oma õlgadele veel mitmekilose koolikoti, toimub tal kogu kooliaja vältel aktiivne skolioosi areng. 10. – 11. eluaastaks on lapsel välja arenenud tugev skolioos. Teismeealisel on juba selgelt välja arenenud skolioos, õlad ja ei asetse ühel kõrgusel, vaagen on viltu ja „üks jalg on lühem kui teine“ ja seda isegi kuni 2 cm või isegi rohkem. Vanemad sageli ei tea sellest midagi ning peavadki seda lapsele iseloomulikuks kõnnakuks – vanaisa või vanaema kõnnak oli ju samasugune – ju on tegu geenidega vms.

Kui see inimene on saanud 20seks siis ahenenud veresoonte tõttu võivad tal tekkida pidevad peavalud.

Kui tegemist on naisega ja ta jääb rasedaks siis 9 kuud last kandes kasvab tal pidevalt surve selgroole ja kui selle asend pole õige siis võib selgroos oleva ülepinge tõttu tekkida selgroodiski väljasopistumine. Peale sünnitust kannab naine last veel 3 aastat või isegi rohkem süles… Siis järgneb teine rasedus ja võibolla kolmaski…

Aju on inimkeha kõige olulisem organ ja kui ta ei saa piisavalt toitaineid ja hapniku, saadab ta südamele signaali, et ta vajab abi. Süda, püüdes ajju rohkem verd pumbata, suurendab veresoontes survet. Ongi kõrgvererõhu tõbi olemas.

40 aastane inimene – prillid 20 aastat, 20 aastat peavalusid, lisaks valutab selg, osteokondroos, diski prolaps, vererõhk hüppab üles ja alla ning varsti võib ta hakata tajuma jäsemetes suremistunnet (selgroodiskide vahelt väljuvates närvikiududes on tekkinud kahjustused).

40ndaks eluaastaks pole veresoonte seinad enam nii elastsed kui nooruses. Kui nüüd vererõhk ka veel hüppab siis sooned ei pea sellele survele enam vastu ja lõhkevad ning 45. – 50. eluaastast alates hakkab kollitama infarkt ja insult.
Selline näeb välja keskmise statistilise inimese, kellel on olnud atlaslüli nihestus sünnitraumana, elulugu.

Kui atlaslüli korrektuur on tehtud, kuidas edasi?

Palju õnne ja head tervist! Te tegite algust taastusprogrammiga „Atlas“!

Äsja tehti teile aparaatse vibromassaaži seanss, mille eesmärgiks on kaela atlas-axis lülide funktsionaalsuse taastamine. Need kaks kaelalüli tagavad pea normaalse liikuvuse. Atlase õige asend on organismi jaoks loomulik ning tavaoludes püsib see normaalsena kogu eluaja vältel.*

Pea ja atlaslüli õige asend loob tervise taastumiseks ning tugevnemiseks soodsa olukorra. Mis ikkagi hakkab pärast seanssi toimuma?

Teie keha hakkab taastuma. Ta avastab ise probleemid ning kõrvaldab need. Aeg-ajalt te tunnete selle protsessi toimumist füüsiliselt! See toimub sellepärast, et keha taastumisega kaasneb sageli füüsiline ebamugavustunne, mis võib end väljendada läbi valu, -jäsemete suremistunde, -lihaspinge,- iivelduse ja -suurenenud väsimuse. Keha isetervenemine nõuab jõudu ja energiat – tegemist on pideva aktiivprotsessiga. Protsessi kulg on igal inimesel individuaalne ja see sõltub juba olemasolevatest kahjustustest ning elujõu varudest.

Pidage esimese kuu aja jooksul päevikut
– võtke paberileht ja kirjutage selle ühele poolele paari sõnaga kõik see, mis läks paremaks ja teisele poolele see, mis on läinud paremaks ning võtke see paber kontrollvisiidile kaasa.

Ärge unustage, et te olete võibolla terve oma elu vältel või mõne elu jooksul saadud trauma tõttu pikemat aega ringi liikunud nihkes oleva atlaslüliga. Selle aja vältel võisid kehas tekkida väga tõsised probleemid, sest tema ebaloomulik asend on põhjustanud palju pingeid ning need omakorda on viinud teiste või kolmandate probleemide tekkimiseni. Selle kõige tõttu vajab teie organism taastumiseks teie abi.

Kui teete lisaks mõningaid lihtsaid protseduure siis on teie võimuses oma tervise taastumist väga tugevalt kiirendada. Need on: massaaž, võimlemine ja veeprotseduurid ja seda loomulikult siis kui pole tegemist mõne vastunäidustusega. Massaaži puhul aga öelge oma massöörile kindlasti, et ta tegeleks ainult lihaste lõõgastamisega. Igasugused selgroo ja kaela „murdmised“, väänamised ja raksutamised võivad tehtud töö nullida. Keha peab ise taastuma.

*Siin peetakse silmas igapäevast elu. Pea- ja kaela piirkonda rakendatavad jõuvõtted ning ebaloomulikud asendid ning traumad võivald sõltuvalt nende tugevusastmest seda tsooni kahjustada ning põhjustada selgroolülide nihkumist, atlaslüli sealhulgas, ning sidemete rebenemist.

Vitamiinid ja mineraalid
1. Kremni + või KalMag ( http://bhplus.ru/#/kalcium) – Siin ei ole juttu apteegilettidel pakutavatest klassikalistest kaltsiumitest-magneesiumitest. Kaltsium, magneesium, räni ja teised mikroelemendid peavad olema vesilahustuvad või juba ioonilises vormis ehk siis kergelt omastatavad.
Täiskasvanutele 1x päevas, 2-4 tundi pärast sööki. Konkreetsete preparaatide puhul tuleb 1 teelusikatäis pulbrit valada üle 100 ml keeva veega ning seejärel valatakse juurde külma vett kuni 200 ml täitumiseni.

2. Granuleeritud letsitiin – 1 teelusikatäis 2x päevas koos toiduga.

3. C vitamiin – 1g päevas.

4. Linaseemne õli või mõni teine omega-3-6-9 rasvhapete allikas. 1 supilusikatäis päevas.

5. Vitamiin E – täiskasvanutele 1x päevas 400 IU.

6. Mineraalide-vitamiinide kompleks. Aitab tasakaalustada organismi mikroelementidega varustatust ning parandab kaltsiumi, magneesiumi, raua ning teiste makroelementide omastatavust.

7. Naised vanuses 40 aastat ja rohkem – tarvis on võtta isoflavoone või leida mõni teine fütoöstrogeenide allikas.

Minimaalne vitamiinide-mikroelementide kuur kestab vähemalt 45 päeva.

Võimlemisharjutused

Järgnevaid võimlemisharjutusi on soovitatav teha 2x päevas – hommikul ja õhtul. Kõiki harjutusi tehakse järjekorras ning vähemalt 2-3 kordust.

 1. Paigalkõnd 30-40 sammu. Põlv tõuseb puusaga samale joonele või kõrgemale.

Lihtsustatud variant

 1. Keha painutamine toenglamangust. Pead hoida vabalt ja normaalselt – mitte painutada pead kuklasse või pressida lõuga vastu rinda.

Lihtsustatud variant

 1. Istu põrandale. Jalad sirged, käed paralleelselt kehaga ja toetuvad puusade juures vastu põrandat. Sõrmed suunatud jalataldade suunas. Jalgu põlvedest painutades, tõsta keha vaagnast üles. Proovi moodustada sirgjoon – selg-puusad-vaagen. Pead hoida vabalt ja normaalselt – mitte painutada pead kuklasse või pressida lõuga vastu rinda.

Lihtsustatud variant

Vältida mistahes pea ringitamist.

Võimlemine aitab kehal taastuda. Mistahes mõõdukas liikumine parandab vereringe tööd ja -rühti. Võimlemine aitab lihaspingel vabaneda ja läbi selle hakkab vähenema valu sündroom. Korsetilihased tugevnevad, lähevad taas toonusesse ning organismi vananemisest tingitud lõtvumine pidurdub. Võimelge vähemalt 2 korda päevas.
Vältige pea ringe ja tegevusi, mis põhjustavad ülekoormust või -pinget kaelas!

Massaaž aitab parandada vereringet lihastes, sidemetes ja liigestes. Lõõgastuvad pinges lihased, väheneb valu ning kiirenevad keha kahjustunud struktuuride taastusprotsessid. Püüdke igapäevaselt kaelale teha kerget enesemassaaži – hõõruge kaela käeservadega. Samuti masseerige käsi ja jalgu. Kui tekib seljavalu siis laske teha kerget ja lõõgastavat massaaži – massöörile tuleb öelda, et pinges kohtade „lahti vajutamist-raksutamist-tõmbamist“ ei tohi teha – ainult lihaste lõõgastamine. Mistahes manuaalteraapia kaela piirkonnas on täielikult vastunäidustatud, kuna see tavaliselt ainult süvendab selgroo ebastabiilsust ning võib loodetava kasu asemel hoopis kahju põhjustada. Veeprotseduurid, ujumine, saun on väga sobilikud kui pole arstipoolseid vastunäidustusi. Ujumine aitab keha korrastada, aktiveerib hingamist ja vereringet. Saun aitab pinges lihaseid lõõgastada, parandab vereringet ning väljutab toksiine.

Ujumise ajal tuleb jälgida õiget tehnikat – kaela ei tohi hoida pingeasendis. Kui ujumisvõimalus puudub siis on head ka kuum dušš ja -vann.

Väga tähtis on hoida õiget veerežiimi. Vesi on inimkeha- ja iga tema raku põhikomponent ja üheks tema põhiülesandeks on toksiinide väljutamine. Jooge puhast vett! Vajadusel kasutage veefiltrit. Normaalseks ööpäevaseks veekoguseks on 30 ml 1 kg kehakaalu kohta.

Kvaliteetne puhkus

Järgige unerežiimi (keha- ja magamisruumi ettevalmistus ja kindlad kellaajad). Magamine ja väljapuhkamine on kohustuslik! Pidage meeles, et meie keha taastub ainult une ajal!

Ärge unustage ka päevaseid puhkepause. Keerake 3 saunalina rulli. Asetage üks kaela alla, teine otse naba alla ja kolmas põlvede alla ning lebage selliselt 3-4x päevas 10-15 minutit. Kui muinasjutus on kõik võimalik siis tänases päevas pole keha ühe ööga võimeline taastuma (kuigi ju tahaks?).
Kui kodus on olemas Kuznetsovi aplikaator või mõni teine sarnane toode, siis võib need asetada käterätirullidele peale – nõelad aitavad pinges lihastel lõõgastuda.

Kuznetsovi aplikaatori ja Ljapko aplikaatori kohta leiad rohkem infot siit: https://vitateka.ee/et/aplikaatorid/1478-kuznetsovi_n_elad_aplikaator_56_kiles.html

ja siit: http://www.lerson.ee/?ln=ee&cat=18

Taastumine nõuab aega ja eesmärgistatud jõupingutusi. Te peate meeles pidama seda, et ilma regulaarsete koormusteta ei taastu keha mitte kunagi! Atlaslüli õige asend loob soodsad tingimused tervise taastumiseks – kasutage seda võimalust! Kui teil on kroonilised haigused siis ärge jätke nende ravi sinnapaika. Tarvis on meeles pidada, et atlaslüli õige asend aitab kehal tekkinud probleemidega kiiremini hakkama saada ja see tähendab omakorda seda, et ka ravi muutub efektiivsemaks. Imed juhtuvad vaid siis kui inimene ise nende tulekule kaasa aitab.

Täpsema informatsiooni saamiseks ning kui tekivad protseduurijärgsed raskused, võib helistada patsiendi toe telefonile +7 (968) 191-71-13 (E – R) kella 9 – 18 Moskva aja järgi). Pöörduge meie spetsialistide poole kui vajate nõuannet või tekkisid küsimused.

Tasuta telefon Venemaal: 8 (804) 333-16-90;

Telefon Sankt-Peterburis: + 7 (812) 982-16-90

e-post: info@atlasprof.info

www.atlasprof.info

Kui olete end registreerinud kodulehel taastusprogrammi «Атлант» siis peab teie meilboxi saabuma vastavasisuline teade lehelt: www.atlasprof.info. Sellest hetkest alates tuletame me teile regulaarselt meelde soovitatud taastusmetoodikate täitmise vajalikkust. Vajadusel anname ka lisainformatsiooni.

Palume teid aktiivselt osaleda oma organismi taastusprotsesside toetamises ja tulemused ei lase end kaua oodata.

Taastusprotsess nõuab teie aktiivset osalust!

Soovime teile, teie teekonnal parema tervise poole, edu ja järjepidevust!

Venekeelsete subtiitrite tõlge

Atlas – selgroo esimene, kogu pea raskust kandev lüli.

Atlase liikuv ühendus koljuga võimaldab kergelt kallutada pead ette ja taha. Atlase liikuv ühendus teise kaelalüli – axis´ega, võimaldab pead kergesti pöörata. Seejuures on teine kaelalüli pea pööramisteljeks, siit ka tema nimetus “axis” – telg. Esimese kaelalüli – atlase – asend mõjutab kogu organismi tööd tervikuna. Üks sagedasemaid probleeme on atlase nihkumine kolju suhtes, kus atlas asetseb pea suhtes viltuselt ning pööratult. Nihkumise peamiseks põhjuseks on traumad.

Näiteks liiklusavarii korral tekkiv piitsalöögile sarnanev trauma, kus pea paisatakse järsult ette ja taha, või kui laps kukub voodist pea peale või kukkumised tööl ja sportides.

Kõige sagedasemaks taraumaks on aga atlase nihkumine sünnitusprotsessi ajal, kus loote pea ja kael on allutatud nii survele kui ka pööramisele. See põhjustab atlase ebaõiget asendit sünnihetkest alates. Atlase ebaõige asend kolju suhtes salvestub teda hoidvatesse lihastesse ja selle tulemusena tekkiv pinge lihastes ja sidemetes sunnib pead vales asendis olema kogu ülejäänud elu.

Selline nihkumise tagajärjeks on aja jooksul tekkivad mitmeid erineva raskusastmega haiguseid ning enamasti jääb atlase nihkumine kui peamine põhjus märkamatuks ja kogu tähelepanu suunatakse sümptomite leevendamisele. Vaatleme probleemi detailsemalt. Atlas on otseses seoses pea aju toitvate veresoontega – näiteks selgroo arter. Atlase ees, temaga vahetus kontaktis on seesmine unearter. Une- ja selgroo arterite seisundist sõltub peaaju seisund ja see tähendab, et nendest sõltub ka meie igapäevane elu. Atlase nihkumine võib põhjustada survet selgroo arterile ning see omakorda piirab ajusse tulevat vere hulka.

Täpselt samuti võib atlase nihkumine avaldada survet seesmisele unearterile, mis samuti raskendab aju verega varustatust. Atlase nihkumine võib põhjustada suurt hulka erinevaid sümptomeid – peavalust kuni migreenini, valudest kuklas kuni kaela tursumiseni, valudest õlgades kuni käte suremiseni aga ka kõigile tuttavaid valusid seljas.

Atlase nihkumine ei raskenda mitte ainult aju verega varustatust, kahjustuda võivad ka närvid. Kui viltune atlas rõhub uitnärvile võib see olla paljude probleemide põhjuseks nagu: pea ringlus, tasakaalu häired, tähelepanu häired, kahvatu- või punetav nägu, higistamine, gastriit, iiveldustunne, kõhukinnisus ja -lahtisus ja ärritunud soole sündroom. Uitnärv mõjutab südame rütmi reguleerimisprotsesse ning vererõhku. Selle närvi kahjustus põhjustab südame rütmi kiirenemist ehk tahhükardiat või südame rütmi aeglustumist ehk bradükardiat.

Nihkes atlas põhjustab pea nihkumist selgroo suhtes. Meie keha püüdes kohanduda pea ebaloomuliku asendiga, kõverdub – hakkab arenema skolioos, õlgade kõrgus on erinev, vaagna asend on viltune ning jalad on erineva pikkusega. Kõigel sellel on negatiivsed tagajärjed. Kaalu ebaõige jaotumine põhjustab lihastes pidevat ülepinget, surve all on ka närvid ja veresooned. Sagedased valud põlvedes ja pidev valu vöökohas võivad olla seotud atlase vale asendiga, kuid patsiendid ei oska seda isegi kahtlustada. Selle tulemusena on inimesed sunnitud aastaid kannatama, teadmata midagi oma terviseprobleemide tegelikust põhjusest. Atlase nihkumine, mida ka kompuutertomograaf näitab, jäetakse enamikel juhul arstidepoolse tähelepanuta ja lihtsalt määratakse valu vaigistavad ravimid, selle asemel, et leida põhjus ning see kõrvaldada. Kui kõrvaldada atlase nihe siis enamikel juhtudel on keha võimeline ennast ise tervendama.

Taastusprogramm Атлант (Atlas) võimaldab teha kindlaks atlase nihkumist ning selle kõrvaldada või siis nihet kolju suhtes vähendada ning see kõik toimub läbi ohutu ja effektiivse metoodika millel pole manuaalteraapiatega mitte midagi ühist. Tavaliselt on seda tarvis rakendada üks kord ja tema resultaadid püsivad kuni elu lõpuni. Patsiendil endal on väga keerukas objektiivselt oma atlase asendit hinnata. Taastusprogrammis Atlas viiakse nii diagnostika kui ka protseduur läbi vastava väljaõppe saanud spetsialistide poolt. Taastusprogramm Atlas aitab kehal taastada võimekust õigesti funktsioneerida. Programmi osaks on ka spetsiaalsed harjutused, mis aitavad isetervendusprotsesse kiirendada ja kehal õigesti funktsioneerida. Patsientidel on soovitatav käia massaažis, -saunas ja-ujumas ning teha teisi veeprotseduure. Loomulikult sõltuvad kõik resultaadid inimese üldisest tervislikust seisundist ja sellest, milline oli tema seisund hetkel kui ta pöördus abi saama.

Kuidas iganes, tavaliselt täheldavad meie patsiendid elukvaliteedi paranemist ja „töövõidud“ on kõikidel individuaalsed.

Tapja-song. Kuidas vabaneda hüpertooniast ja osteokondroosist ilma ravimiteta?

Artikkel ajalehest „Argumentõ i Faktõ“:Еженедельник “Аргументы и Факты” № 24 14/06/2017

Täna tapab isiklik kael rohkem inimesi kui onkoloogilised haigused.

Aleksandr Šišonin väidab: «Mõned kuud harjutusi tehes ja vererõhutabletid võib unustada“

Ei usu? Paljud Šišonini patsiendid väidavad aga vastupidist ja on vabanenud raskest hüpertooniast ja ka osteokondroosist ning teistest ebameeldivustest. Nad teavad, et targem on õigesti kaela liigutada kui elu aeg peotäite kaupa mõrudaid tablette neelata ning elada koos alalise infarkti-insuldi hirmuga.

Kaela peab liigutama targalt! Dr. Šišonin on selleks tarbeks välja töötanud terve harjutuste kompleksi „kaela-tserebraalteraapia“, mida võib vajadusel täiendada harjutustega vastavatel seadmetel.

Atlas, mis paigast ära – tapja № 1

Julia Borta: probleemid kaelas ja kõrge vererõhk – milline on nende vaheline seos?

Aleksandr Šišonin
Vanusega kaela lülid nihkuvad ning hakkab arenema skolioos ja osteokondroos. Peaaju toitvad veresooned pressitakse kokku ja seetõttu langeb aju hapnikuga varustatus ning ta annab südamele käskluse – suurendada kokkutõmmete tugevust ja -sagedust. Vererõhk tõuseb ning aju verega varustatus paraneb. Kui aga süda on nõrk ning ei jaksa suuremal koormusrežiimil tööd teha, annab aju käskluse kapillaaridele: „Tõmbuge kokku!“. Selle tõttu on hüpertoonikutel sageli käed ja jalad külmad. Kui kapillaarid sõna ei kuula antakse neerudele käsklus: süsteemis on tarvis hoida kõrgemat rõhku – vee väljutamine keelatud! Vastavalt sellele kuidas aju hapnikunälg kasvab (osteokondroosi ju keegi ei ravi!), muutub vere biokeemiline koostis ning kasvab glükoosi hulk – kusagilt ju peab aju toitu saama! Kui kõik reservid on ammendatud, saabub insult. Kui aga õigeaegselt võtta kaela veenidelt ja arteritelt surve maha, läheb vererõhk normi ise, ilma tablettideta!

Millest tekib surve veresoontele?

Osteokondroos on seotud traumaatiliste ja stressifaktorite kogunemisega kaela piirkonda. Iga närvivapustus ja üleelamine tekitab kaelapiirkonna lihaste spasmi – me tõmbame enesekaitseks pea õlgade vahele. See on evolutsioonilise tekkega reaktsioon, sest kiskja haarab oma ohvrit alati kaelast. Kaela ja rinnakupiirkonna lihastesse tekib spasm, vere mikrotsirkulatsioon ja kudede toitainetega varustamine on häiritud. Selgroodiske ja lülisid paigal hoidvad lihased muutuvad lõdvaks või tõmbuvad krampi ning selgroog muutub ebastabiilseks ning hakatakse kokku pressima suuremaid veresooni. Pidevalt tekib juurde mikrotraumasid. Oleme väljatöötanud kõrgtäpse kaela veresoonte ultraheliuuringu metoodika, mis võimaldab näha, kus ja kui suures ulatuses on veresooned kokku pressitud ja see näitab, et kõikide hädade tekkimise kõige sagedasem süüdlane on esimene kaelalüli – atlas.

Miks just tema?

Talle langeb tavaliselt maksimaalne koormus ja ta on koljuga vahetus seoses ja aja jooksul tekib pingete tõttu ka selles liigeses kulumine. 70% hüpertoonikutest on tüüpilised kaebused: ärgates tunnevad nad end kohutavalt, vererõhk on üleval juba kell 5 hommikul aga kui nad tõusevad ja ringi liiguvad siis hakkab neil parem. Asi on aga selles, et kui inimene magab ja seda eriti veel kõrge padja korral, läheb atlas nihkesse ning surub veresoontele. Kui ennast veidi liigutada siis situatsioon veidi muutub. Võib aga juhtuda ka nii, et atlas oma õigesse asendisse tagasi ei tule ja see võib olla hüpertoonilise kriisi või insuldi põhjustajaks.

Kust tuli taipamine, et kõige selle taga on atlas?

– veel 2002. aastal mõtlesin ma, kuidas aidata kuidas aidata kaela piirkonna lülivaheketta väljasopistuse ehk lülivahekettasongaga haigeid. Kaelas asub peen ja keeruline struktuur – üks manuaalterapeudi vale liigutus ja inimene on elu lõpuni invaliid. Mul õnnestus välja töötada pehme metoodika, mis võimaldab pikkamööda tungida kohta, kus lihased on spasmis, võtta neilt blokeeringud maha ning valusündroom kõrvaldada. Lisaks veel spetsiaalsed rehabilitatsiooni-seadmed. Väga rasked patsiendid hakkasid tervenema. Enamasti on tegu aga elatanud inimestega. Ühel hetkel hakkasid nad taas minu juurde tulema ja kurtsid, et midagi on ravimisega viltu ning kaebasid halva enesetunde üle – oleme ju kogu oma elu hüpertooniaravimeid võtnud. Siis tekkis selgus – veresooned läbivad ju kaela! Ma ju vabastan ka neid pingest, mitte ainult pitsunud närve. Verevoog paraneb ning aju ei sunni südant enam nii tugevalt verd pumpama ja ma lõpetasin patsientidele ravimi andmise.

Minu lemmikpatsient Lidia Mahonova – tuntud lastearst-onkoloog – sattus minu juurde 86 aastaselt. 4aastat tagasi jäi ta kaelapiirkonna selgroo songa tõttu täiesti liikumatuks ning tarvitas 15 erinevat vererõhupreparaati. Operatsiooni talle kõrge vanuse tõttu teha ei saanud. Hakkasin temaga tööle. Ta hakkas uuesti käima ning lõpetas ravimite tarvitamise ja vererõhk on 120/80! Hiljuti tähistasime me tema 90ndat sünnipäeva.

Ma veendusin: sellist haigust nagu „hüpertoonia“ pole olemas. Enamasti on tegu kaela osteokondroosiga ja ainult 5% hüpertooniast on tingitud neerupealiste-, kilpnäärme- ja neerude patoloogiatest. Inimesed aga „istuvad“ aastaid tablettide otsas ning nende doosid aina kasvavad sealjuures on südamele-, ajule- ja neerudele mõeldud preparaadid väga mürgised. Statistika on aga kurb – umbes 1 miljon inimest Venemaal hukkub hüpertooniast tingitud infarktide ja insultide tagajärjel. Enamikel juhtudel on aga tarvis vaid atlas pingest vabastada!

Kas teie väljatöötatud võimlemisharjutusi võib ka iseseisvalt teha?

Võib, kuid kui kuu aja jooksul resultaadid puuduvad siis tuleks abi saamiseks pöörduda professionaali poole. On võimalik, et esimene selgroolüli paikneb selliselt, et teda ei saa pingest vabastada ja siis universaalne meetod ei tööta.

Dieet?

Kõik sõltub sellest kui palju reserve on organism aju normaalseks verega varustamiseks ära kulutanud. Mõnikord takistavad normaalset verevoolu veresoontes asuvad aterosklerootilised naastud. Siis tuleb toitumisrežiim valida vastavalt vere biokeemilisele analüüsile. Muideks, koorevõi ei olegi vanematele inimestele nii kahjulik kui arvatakse. Sageli tuleb selle kohta lausa „retsept“ välja kirjutada! Minu patsiendid kutsuvad sellist taastusravi vanadusevastaseks vaktsiiniks. Nad tunnevad end noorematena, vastupidavamatena ning tugevamatena.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=5&v=qT4jZmeXw0U

Atlase vabadus ehk kuidas vastsündinutel kaelad murtakse

Vanas roomas murti orjataride vastsündinud lastel teadlikult kaelad selleks, et nad kasvaksid üles allasurututena, pidurdatutena ja vaegarenguga. Spetsiaalse väljaõppe saanud inimene tuli orjatari lapse juurde ning õpetatud metoodika alusel murdis tema kaela. Mis toimub meie päevil ja meie maailmas?
Alates 1950 aastatest juurutati ka Nõukogude Liidus sisse sünnitusabi metoodika, mis väga sageli tekitab vastsündinutel kaelalülide traumasid.
Väljavõte neuroloog A.J Ratneri monograafiast «Поздние осложнения родовых повреждений нервной системы» (Närvisüsteemi hilised sünnitraumade järgsed kahjustused)
(Kaasani ülikooli väljaanne, 1990).
Lk.15: «Üldises sünnitusabi protsessi praktikas pööratakse loote pead ja sellega põhjustatakse kalalülidele ülemäärast pinget. Just sellel hetkel on tavaliselt kuulda raginat ja murdumise häält.»
«Juhendis mitte kirjas olev, kuid praktikas sagedasti kasutatav võte, mille puhul on vältimatu loote peast tõmbamine, selleks, et ka keha saaks välja tulla, kujutab endast ohtu selgroo arterile»
Esimene kaelalüli — Atlas – on traumeeritud enam kui 90% inimestel. Valesti paiknev Atlas surub arteritele, seljaajule ning närvidele ja sunnib kogu keha seaduma vastavalt sellele, kuidas pea on asetunud.  Käivitub tugi-liikumisaparaadi kompenseeriv moondumine. Surve arteritele takistab aju verevoolu, põhjustab tähelepanu hajumist, teadlikkuse langust, mäluhäireid. Tekib peavalu ja pearinglus. Lastel täheldatakse tähelepanu vähesuse sündroomi ning hüperaktiivsust.
Nagu näitavad statistika ja uuringud, siis esmane Atlase nihestumine toimub sünnitusmajas, sünnitusprotsessi käigus. Sünnitusel osalevate jõudude disbalanss põhjustab ülemäärast survet selgroole ja seeläbi lähevad nihkesse selgroo kõhrestruktuurid ning avaldatakse survet seljaajule Edasises elus aga mistahes tekkiv trauma vaid süvendab Atlase asendi muutust. Isegi keisrilõikega sündinud lastel täheldatakse Atlase traumaatilist blokeeringut ja kesknärvisüsteemi kahjustusi.
Vanas roomas murti orjataride vastsündinud lastel teadlikult kaelad selleks, et nad kasvaksid üles allasurututena, pidurdatutena ja vaegarenguga. Spetsiaalse väljaõppe saanud inimene tuli orjatari lapse juurde ning murdis tema kaela. Seetõttu polnud Roomas ülestõuse. Ülestõusu organiseeris vaid Spartacus, kes sündis vabana, sest tema kael polnud murtud!
Täna kujutavad enamus naisi ette vaid sünnitusmajas sünnitamist…
Proovige hankida sünnitusmajade sünnitustraumade statistikat ja siis proovige saada veel sünnitusmajas infektsioonidesse nakatumiste statistikat ja siis veel vaktsineerimiskahjustuste statistikat… Te ei saa seda. Enne avaldatakse mõni sõjasaladus kui see statistika. See on salastatud statistika. Nende statistiliste numbrite avaldamine, mis sünnitusmajades toimuvat rassi-rahvuse hävitamist  kajastab, paiskaks inimesed õudusesse.
Perestroika-aastate alguses, kui sünnitusmajad olid praktiliselt tühjad, rääkis üks naine mulle järgmise loo: oma lapsega sattus ta lastehaigla vastsündinute palatisse ning sinna toodi neljandast sünnitushaiglast vastsündinu diagnoosiga: kaelalülide kahjustus. Laps pandi voodile ning tema kaela alla asetati kahjustatud lülide fikseerimiseks spetsiaalne tugi. Tunni möödudes toodi samast haiglast järgmine laps ja sama diagnoosiga; kolme tunni möödudes veel üks keisrilõikega sündinud laps ja diagnoos ikka sama. Veel tund ja veel üks laps – voodi, kaelatugi ning samas astus sisse üks arst küsimusega: „Kas see on ka neljandast sünnitushaiglast?“ – „Jah, on küll…“ – «Teda ei pane siia palatisse, tal on kopsupõletik!“ Kõik oli väga lihtne – kui neljandast haiglast, tähendab, et kaelatrauma… ning alles hiljem selgus, et see laps kaelatuge ei vaja, sest tal on kopsupõletik!!! Mitte keegi arstidest ei tõstnud häiret, et mis põrgu teil seal neljandas sünnitushaiglas toimub, kui sealt nagu konveierilt tuleb vigastatud kaeltega lapsi!? See oli üks päev selles lastehaiglas, ainult need fikseeritud juhtumid ja ainult see, neljas haigla! Mitu last sellest haiglast saadeti koju, ning kellede kaelakahjustus polnud nii selgelt väljendunud? Pärast aga hakkab pihta: vale kaelalülide asetuse tõttu ei saa aju piisavalt toitu ja hapnikku, soolestik ei tööta nagu peab, kopsuprobleemid, koliidid, arengus maha jäämine jne.
Kas märkasite: kaelatrauma oli ka keisrilõikega sündinuil! Kuidas neil selline asi juhtuda sai??? Keegi käis kaela murdmas…?
Mulle rääkis üks manuaalterapeut, et kui tema hallata antaks üks sünnitushaigla, siis ta garanteerib, et selles haiglas ei sünni ühtki tserebraalparalüüsi diagnoosiga last! Muide, diagnoosi „laste tserebraalparalüüs“ alla aastastele lastele ei panda!!! Vastuabinõud on aga tarvis kasutusele võtta koheselt – ainult sellest on reaalne abi! Mulle on silma jäänud numbrid: Jaapanis ravitakse terveks 97% laste tserebraalparalüüsi juhtudest, Venemaal jääb 97% juhtudest ravita… Milles asi, kas puudub raha, et inimesed Jaapanisse õppima saata või hakkab sellest mõne tippametniku äri kahju kannatama, kui inimesed terved on?
Tuttav „kondiväänaja“ rääkis kurvastusega sellest, et sünnitushaiglates puuduvad sellised spetsialistid nagu „kondiväänajad“, ent kunagi olid nad ju olemas – külatargad-baabad – kes sünnitust vastu võtmas käisid, oskasid kohe ka kaela uuesti paika panna. «Mina ju NÄEN, kuidas vastsündinul on olukord pea ja selgrooga… Ma näen kohe ära selle, mida on tarvis teha“, – need sõnad on „kondiväänaja“ suust, kelle juurde minu nähes toodi kanderaamil inimene ning  tagasi koju kõndis ta juba omal jalal. Vot see on SPETSIALISTI arvamus! Selliseid spetsialiste kahjuks sünnitusmajades ei tööta ja seetõttu sünnitusel tekkivad kaelatraumad jäävad märkamata (kui muidugi pole tegu silmnähtava moonutusega)!!! Niisiis on situatsioon järgmine: sünnitusabi metoodika viib vastsündinute kaelatraumade tekkimiseni, kuid MITTE KEEGI SEDA EI NÄE, sest puuduvad vastavad spetsialistid. Samuti ei näe keegi sellekohast statistikat, sest see on sõjasaladus, see on selle sõja saladus, mida peetakse omaenda rahva vastu…

Sünnitrauma
D.D Sokolov

Töötades 80ndate aastate algul kuurorti polikliiniku rehabilitatsiooniosakonna juhatajana, osalesin Nõukogude Liidu neuropatoloogide seminaril, mis peeti Balneoloogia instituudis. Seal pidas loengu ka tol ajal kõige noorem professori tiitliga teadlane, Kaasani Ülikooli arstide täiendõppe laste neuroloogia kateedri juhataja Aleksander Jurjevitš Ratner.
Täna on tegemist maailmanimega teadlasega. Tänu temale ja tema koolile on vene neuroloogiateadus saanud üheks eesrindlikumaks kogu maailmas. Tollel seminaril käsitles tema ettekanne sünnitusel tekkivaid kaelatraumasid. Nii N. Liidus, kui ka välismaal oli tegemist praktiliselt tundmatu maaga. Konverentsil ja oma esimeses raamatus «Шейный остеохондроз» (Kaela osteokondroos) rääkis professor Ratner sellest, et peavalud, pearinglus, nägemis- ja kuulmishäired, valud südames, arteriaalse vererõhu tõus ning paljud teised haigused on seotud selgroo kaelapiirkonna osteokondroosiga ning sünnituse käigus saadud kaela traumaga.
Tema ettekanne tekitas minus šoki ning määras kogu minu edasise professionaalse tee. Konverentsi vaheaegadel toimus midagi seni olematut. Kired olid üles köetud ja need olid tõsised. Keegi ei tahtnud uskuda, et probleemide põhjus ei peitu mitte peas, vaid kaelas. Teadlased jagunesid kolme leeri. Nooremad mõistsid, et Ratneril on õigus. Teised, kes Ratnerist aru said, vaikisid, kuna sellise lähenemisnurga tõttu oleks tulnud hüvasti jätta tuhandete peaaju patoloogiat käsitlevate töödega, milledele oli juba eelarvest raha eraldatud. Kolmandad olid aga kategooriliselt kõige vastu, mida Ratner ütles, sest oleks ju tulnud kogu maa senine sünnitusabi süsteem tunnistada suutmatuks või lausa kahjulikuks.
2001. aastal ilmus G.P. Samaratski brošüür. «Причина болезни – родовая травма» (Sünnitustrauma – haiguse põhjus). Sellest on näha, et Ratneril oli 100% õigus. Ta toob välja tapva statistika: piisab 10-15 minutilisest aju hapnikuvaegusest, sellest, et tema funktsioneerimine saaks kahjustatud. Neuroloogiliselt terveid lapsi pole olemas. 70-80% lastest on häired seljaaju kaelapiirkonnas ja 35-40% on häired rinnaku ja vööpiirkonnas. Praktiliselt väljendub see aga tuleviku-peavaludega ning lapse 8-9. eluaastaks põhjustab märgatavaid patoloogilisi muutuseid tema erinevates organites.
Lastel tekivad raskused õppeprogrammide omastamisel, neil on probleeme kuulekusega ja nad kalduvad käituma mitteadekvaatselt. See aga pole enam tööpõld õpetajatele ning psühholoogidele. Neid lapsi peab ravima, mitte kasvatama. Tõin välja vaid osa kõige enamlevinumatest kaebustest, mille põhjustajaks on selgroo kaela piirkonna patoloogiad. Kui kahjustada on saanud vöö-piirkond, kaasnevad sellega probleemid soole-seedetraktiga. Tekkida võib väljaheidete pidamatus, lampjalgsus, puusaliigeste düsplaasia jne.
Kui kasvõi veidikene on kahjustunud mõlemad selgroo piirkonnad, mida ka praktikas sageli näha on – siis on kõik…! Sekeletilihaste ebasümmeetrilise arengu tõttu kannatab rüht ning tekib skolioos. 1991. aastal uuriti 3000 last ning 98% juhtudest avastasime me tugi-liikumisaparaadi kahjustused. See langeb praktiliselt kokku sellega, millest on kõnelenud ka professor Ratner. Kas teadsite, et lapsepõlve enurees = meestel varajane impotentsus ja naistel varajane frigiidsus. Lastel tekkiv sagedane nina verejooks on omalaadne „väljalaskeklapp“, mis tekib selgroo kaelapiirkonna kahjustusest tekkiva ajusisese rõhu tõusu tõttu.
1972. aastal juhtis Ratner laste neuroloogia kateedrit. Läks aastakümneid, enne kui tema ideed hakkasid spetsialistide ringkonnas laiemalt levima. Tänaseks on väga paljudele saanud selgeks, et vigane sünnitusabi süsteem on üheks väga oluliseks inimeste haiguste põhjustajaks.
Zamaratski raamatus leidub järgmine tekst: Homerose poeemidest saab lugeda, et Apollot sünnitades laskus tema ema Latona põlvili maha ning võttis mõlema käega palmipuust kinni. Asteegid kirjeldavad oma sünnitusjumalannat naisena, kes kükitab.
Samast raamatus on ära toodud ХIХ sajandi ühe väljapaistvama akušööri Ernst Bumm’i sõnad: «Normaalsed füsioloogilised tingimused kaasnevad õnneks praktiliselt iga sünniga ehk siis loote väljutamine toimub loodusjõudude kaasabil ning kõige täiuslikumal viisil. Seal kus loodus on asjad ette näinud on kunstliku jaoks kohta vähe. Tarvis on vaid protsessi jälgida, et õigeaegselt märgata normist  kõrvale kaldumist, hoolitseda selle eest, et oleksid täidetud üldised nõuded ning sisendada sünnitajasse reipust, hingejõudu ning usaldust oma tegutsemise suhtes. Halb on akušöör, kes ei malda oodata looduse säästvat taktikat, ning tahab, et sünnitus kulgeks kirurgilistest põhimõtetest lähtudes ja haarab esimesel võimalusel tangide ning teiste instrumentide järele. Mida aktiivsem on sünnitusabi seda ohtlikum on see lootele. Kannatamatus ja rabelemine toob ainult kahju.
http://econet.ru/uploads/pictures/234827/content_atlant__econet_ru.gif

Meie juurde satuvad erineva vanusega sünnitustrauma saanud lapsed. Me teeme nendega ravitööd vanuseni, kus lõpeb nende füüsiline areng ning sellise ravi efektiivsus on kõrge.
98% täiskasvanute patoloogiatest, millede all nad kannatavad, on märgatavas osas seotud sünnil saadud traumaga. Haigused ning probleemid, mis sageli saadavad inimest kogu elu vältel, ei teki kunagi juhuslikult, lihtsalt niisama. Nad kõik on organismi ühe patoloogilise protsessi teineteisele järgnevad etapid, mis ilmnevad erinevatel perioodidel erinevate haiguste läbi. Iga järgnev haigus on eelmise põhjustatud ja sellega seotud. See on üleüldine erinevatest patoloogiatest koosnev protsess, millel on üks algus – esmane rakkude elutegevushäire, millel on kolm peapõhjust ja, mis viivad väga erinevate haigusteni kuniks saabub lõpp.
Näiteks: vale rüht juba puberteedi eas põhjustab hüpotoonilist tüüpi veresoonte düstooniat. Iga hüpotoonik on tulevane hüpertoonik. Keskeas asendub madal vererõhk kõrgenenud rõhuga kuni vahetub hüpertooniliseks düstooniaks, mis omakorda võib lõppeda finaaliga, mille finišijoonel on ootamas insult ja infarkt…
Enne aga kui tekib hüpertoonia, kannatab haige koliitide, koletsüstiitide, bronhopneumooniate jne. käes.  Ühest hetkest algavad peavalud, mis asenduvad pearinglusega ning haigel halveneb nägemine. Kõik need loetletud haigused ei teki spontaanselt, vaid on seaduspäraselt kulgevate patoloogiate kogum, millele on väga suures osas pandud algus läbi sünnitrauma. Paljud uurijad on praegu arvamusel, et südame-veresoonkonna haigused ja halvaloomuline rakkude vohamine omab ühiseid juuri. Algus sellele protsessile pannakse juba sünnitusel ja esimesel eluaastal.
Lapse selgroog on ülimalt tundlik mistahes mehhaaniliste koormuste suhtes, mis sünnitusprotsessiga kaasas käivad.
Trauma tõenäosus suureneb kui:
• sünnitustegevust stimuleeritakse;
• kasutatakse mehhaanilisi abivahendeid;
• sünnitus toimub keisrilõikega;
• sünnitus on enneaegne;
• vastsündinu kehakaal on liiga väike (alla 3000g);
• vastsündinu kehakaal on liiga suur (üle 4000g).
Viimasel puhul toimub kaelalülide- või sideaparaadi kahjustumine koos sellele järgnevate  tagajärgedega praktiliselt igal juhul.
Oht seisneb selles, et need, hetkel pealtnäha ebaolulised ning märkamatud kaelalülide- ning neid ühendavate sidemete nihked põhjustavad:
• surve arteritele põhjustab vähenenud verevoolu ajju;
• isegi kõige tühisem selgrooarterite venitus või kokkusurumine tekitab arteriaalse veresoonkonna spasmi vertebro-basilaarses piirkonnas;
• kolju piirkonna venoosse vere äravoolu häirumist;
• koljust liikvori äravoolu häirumist
Kõik eelpool kirjeldatu aga tõstab koljusisest rõhku.
econet.ru

https://www.youtube.com/watch?time_continue=7&v=j3aK32t-gpM
https://www.youtube.com/watch?v=eEwWZWhSvKM
https://www.youtube.com/watch?v=zBIAyKLeUZE