Reiki

Reikit kutsutakse universaalseks eluenergiaks, millega häälestatakse organism tasakaalu. Sisenõrenäärmete ületalitlus ja alatalitlus seadistatakse parimasse võimalikku seisundisse, et keha saaks hakata ennast ise taastama. See on nagu organismile lisaimpulsi andmine, tõuseb immuunsus ning tervenemise protsess saab hoo sisse.
Ligikaudu 70% haigusseisunditest sõltub kesknärvisüsteemis olevatest pingetest – stressist. Teaduslikult on tõestatud, et kesknärvisüsteemist pingeid vabastades stressitase langeb ja keha hakkab ennast taastama. Stress saab alguse peast ja läbi närviteede mõjutab kogu organismi. Sõltuvalt stressitasemest siis kas osaliselt (näit. õlavöötme pingeseisundid) või täielikult (kogu keha lihaskond on pinges). Raskematel juhtudel mõjutab stress siseorganite tööd, ületalitlus ja alatalitlus on näitajad, mis viitavad tasakaalu paigast ära nihkumisest.

Tervendamise põhimõte: Reiki energia on universaalne eluenergia, mis vabastab inimese Hinge pingeseisundist. Selle tagajärjel algab organismis tervenemine. Reiki energia mõju on tuntav igal Reiki tegemise korral, kuid tervenemise efekti saavutamiseks tuleb alustada Reiki kuuriga, mis koosneb neljast Reiki seansist neljal järjestikusel päeval. Kogemused näitavad aga, et parim on siiski Reikit saada paaripäevaste vahedega, mis annab parema tulemuse kui iga päev teha.

Reiki hakkab mõjuma Reiki kuuri läbimisega. Reiki kuur on neljapäevane tsükkel, mille ajal inimene kohaneb selle tervendava energiaga ning tema organism saab hakata ennast korrastama. Sel ajal tõuseb immuunsus maksimumini. Kuuri ajal energiakogus suureneb iga korraga, sõltuvalt sellest, kui palju inimene suudab seda vastu võtta. Üledoseerimine on Reiki puhul võimatu. 

Reiki kuuri esimesest seansist alates tõmbab abivajaja organism erineva koguse energiat endasse. Inimese poolt vastuvõetav energiakogus suureneb iga päevaga. Piltlikult võiks nimetada energiaga inimese täitmist kui suure sopilise anuma veega täitmist. Neljandal päeval abivajaja ei tunne nii suurt energia liikumist kui eelmistel päevadel, kuid organism on muutunud oluliselt vastuvõtlikumaks. Kui kasutada jällegi suure sopilise anuma veega täitmise näidet, siis neljandal päeval täidetakse ka need kohad, kuhu energiat eelmistel kordadel väheks jäi. Neljandal päeval on läbi praktiku käte voolava Reiki energia hulk kordades suurem kui esimesel päeval.

Nii Reiki vahendaja kui vastuvõtja tunneb pärast Reiki seanssi rahulolu, hingelise tasakaalu ja heaolu seisundit. Reiki tervendab inimest nii füüsilisel, hingelisel kui ka vaimsel tasandil. Tulemuseks on hea enesetunne ja tasakaal kõikide tasandite vahel. Reiki on intelligentne energia ja suundub kehas just sinna, kus seda kõige rohkem vaja on, tervendades kogu keha tervikuna. Inimene saab olla füüsiliselt terve ainult siis, kui hingeline ja vaimne tasakaal on saavutatud.
Nende nelja päeva jooksul tõuseb inimese organismis immuunsus maksimumini. Tänu immuunsuse kõrgele tasemele algab tervenemine. Parima ja kiireima tulemuse annab see, kui jätkata Reikiga igapäevaselt kuni täieliku tervenemiseni.

Reiki aitab ka hingeliste üleelamiste puhul, saades seansi ajal vastused küsimustele, mis on pikalt lahendamata olnud. Paljud loomeinimesed on saanud inspiratsiooni, et luua midagi uut või lahendada ummikusse jooksnud olukordi.

Organismi energeetiline korrastamine – Inimorganism kaotab energiat erinevate stressiseisundite läbi ja sellega seoses meie energeetiline tasakaal muutub. Energeetiline korrastamine vabastab inimesed stressist ja tekitab hea enesetunde. Organismi tervenemine algab energeetika korrastamisest, mille tulemusel inimesed tunnevad kergust ja hõljuvat olekut. Tervenemise esimeseks sümptomiks on rahuseisund ja füüsilise keha kerge olek.
Korrastatud energeetika hakkab tervendama füüsilist keha.
Kuna stressivaba seisund ei ole püsiv, tuleb aeg-ajalt organismi energeetikat korrastada.

Reiki taasavastaja dr. Mikao Usui pidas kõige olulisemaks energiate tasakaalustamist, mille tulemusel inimese organismis tõuseb immuunsus. Teiseks oluliseks faktoriks on inimese keha puhastumine toksiinidest. Usui Reiki õpetus põhinebki organismi loomuliku tegevuse taastamises ja korrastamises.
Tervenemise mõiste tähendabki närvisüsteemi pingetest vabanemist, mille tagajärjel lihaskond lõdvestub ja taastub loomulik energia liikumine kehas. Lõdvestumine aitab kehavedelike vaba liikumisega hakata väljutama jääkaineid. Toksiinidest puhastumisega aktiveerub ainevahetus ning heaolutunne annab märku tervenemise või muutumise toimumisest. Energiate taaskäivitamine kõigi Reiki Kliinikus esindatud tegevustega tekitab positiivsed muutused inimese energiaväljas ja füüsilises kehas. Inimese tervis sõltub niisiis õigest toitumisest, õigest mõtlemisest, pingevabast olekust ja toksiinide madalast tasemest füüsilises kehas.

Reikit praktiseerivad kliinikus:

Toomas Piik   Merle Peipsi   Kaja Hanna   Mari-Liis Gabrel    Janek Mägimets

Vali omale sobiv Meister välja ja võta meiega ühendust. Kontaktid on iga inimese juures ja lehe üla servas. Peatse kohtumiseni.

Kui oled me pakutava rahul siis ole nii kena ja anna meile tagasisidet. Me hindame seda väga. Tagasisidet saab anda läbi Reiki kliiniku Facebooki lehe või kirjutades kliiniku e-mailile.